SLAPY - HUBENOV

sipka dolu

Hubenov

Naše dalšá zastávka s Hootkou je přibližně 50 km jižně od Prahy v krásné přírodě Slapské přehrady – Hubenov. V klidné lokalitě poblíž zátoky, kde si můžete užívat samoty, ale zároveň dostatečně blízko centru dění. Okolí je doslova protkáno zážitky – koupáním počínaje přes vyhlídky až k adrenalinovým zážitkům v TEP faktoru nebo lanovém centru.  Hootka stojí na soukromém pozemku s krásným výhledem do krajiny ničím nerušeným výhledem na hvězdy při večerech s jasnou oblohou.

Pokud Vás už budou bolet nohy, tak tu pro vás máme připravené kola Bromton. Tato kola patří ke špičce v oboru a dokažou vám, že nejsou jen obyčejné „skládačky“. Večer se můžete pocitově vrátit do dětství, kdy jste mohli s rodiči jezdit na chalupu a opékat  buřty u otevřeného ohniště. Níže najdete pár tipů od nás pro začátek. Jak strávíte svůj pobyt je jen na vaši fantazii.


Pojďte na vodu

Projeďte se na kole

Projděte se po okolí

Naše tipy

Dobrého jídla není nikdy dost.  Jen namátkou vybíráme pár „gastro“ zastávek po okolí a nebo přímo na cestě k nám. A poradit si můžete i od osoby pověřenější jakou je Lukáš Hejlík a jeho gastromapa.

Golf Slapy
Ztracený mlýn
Řeznictví Dolejší
Měchenická pekárna

Aktivit po okolí je nespočet a to za každého počasí. Tedy pokud nechcete využít pohodlí a zázemí naší Hootky a jen vypnout a relaxovat 🙂

Lanový park Slapy
TEP Factory Slapy
Aquacentrum Měřín
Jedna z mnoha půjčoven lodí
Zřícenina větrného mlýna Příčovy

Najdete zde i zajímavá místa na koupání jako
Pláž Kujalův lom

Svatojánské proudy – první místo, které svou značkou osadil v roce 1889 Český klub turistů. Původní Svatojánské proudy jsou nyní již pod hladinou přehrady, ale stejnojmenná naučná stezka, která vede v okolí si v ničem nezadá v kráse a náročnosti s původním místem, které díky parníkům objevovali první turisté a na čas se místo stalo nejvyhledávanějším turistickým místem široko daleko.

Kudy z nudy – Svatojánské proudy
Kudy z nudy – Svatojánská stezka

Naše pátá největší přehrada s nespočtem kempů, zátočin a krásné přírody. Pokud jste příznivci vodních sportu, tak budete mít o zábavu jistě postaráno. A pokud patříte k milovníkům techniky, tak za pozornost jistě stojí i samotné těleso přehrady, nejen díky své historii, kdy její technické řešení bylo unikátní v celé Evropě.

Kudy z nudy.cz – Slapská přehrada
Mapy.cz – Slapská přehrada

Na druhém břehu Slapské přehrady, směrem na Jílové u Prahy se nachází Posázavská stezka.  Tato 11 km dlouhá stezka Vás provede romantickou krajinou Posázaví, kterou si plnými doušky můžete užívat i z několika vyhlídek, které stezku lemují. Stezka není vhodná, pokud s sebou máte kočárek. Pokud pojedete na našich kolech, tak je možné, že občas budete kola přenášet.

Kudy z nudy – Posázavská stezka
RegionTourist – Posázavská stezka
Mapy.cz – Posázavská stezka

Zajímavé tipy také naleznete na stránkách Kudy z nudy. Například věděli jste, že stejně jako u přehrady Orlík stojí zámek, který dříve z výšky shlížel do údolí Vltavy, tak i Slapy mají něco podobného – kapli Na Rovínku

Destinace pro rok 2023-24

leden 2023 – březen 2024

Slapy - Hubenov

listopad 2024 – říjen 2025

POBYT za váš TIP

Znáte místo, které si naši HOOTKU zaslouží? Dejte nám vědět. Když vaše místo vybereme, získáte v něm

pobyt na víkend ZDARMA!

Dejte nám tip, kam umístit Hootku.

Znáte magické místo, kam umístit naši Hootku? Dejte nám vědět a když toto místo vybereme, získáte v něm pobyt na prodloužený víkend ZDARMA!

Odeslání formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů.